Smith Wigglesworth



*8. jún 1859  - † 12. marec 1947

 

„Len ver!“

 

 

 

Môj priateľ povedal „Je mŕtva.“ Bol vydesený, nikdy v živote som nevidel tak vyplašeného človeka. „Čo mám robiť?“ spýtal sa.

Možno si myslíte, že to, čo som spravil bolo absurdné, ale sklonil som sa k posteli a zobral som ju z nej. Preniesol som ju cez izbu, oprel o stenu a držal ju, bola úplne mŕtva.

Pozrel som sa jej do tváre a povedal: „V mene Ježiš napomínam smrť. Celé jej telo od hlavy až po päty sa začalo triasť. „V mene Ježiš ti prikazujem: kráčaj!“, povedal som. Zopakoval som „V mene Ježiš, v mene Ježiš kráčaj!“. A ona kráčala.

 


 

Nekonám na základe toho čo vidím alebo počujem, konám na základe toho, čo verím.


 

Keď veríš Bohu, je na tom niečo, čo Ho vedie k tomu, aby prehliadol milión ľudí

a pomazal práve teba.

Smith Wiggleswortt

 

 

zdroj: God's Generals

 

Multimédiá

 

  • Nachádzate sa v sekcii "Multimédiá". Nech sa páči, vyberte si jednu z kategórií v menu napravo.

 

 

 

Kniha „Anjeli a démoni“ vs. rozhovor o Ježišovi

 

Svedectvo o dievčati s knihou „Anjeli a démoni“. V súčasnosti je téma o anjeloch a démonoch veľmi príťažlivou a často otváranou témou medzi veriacimi aj neveriacimi.

 

V nemocničnej čakárni som sedel iba ja a oproti mne asi tak 17-ročné dievča. Dievča vyzeralo ako pacientka, ktorá je dlhodobo hospitalizovaná v nemocnici a tak si spríjemňovala čakanie čítaním knihy na chodbe. Boh ma na ňu upozornil už predtým, jemným duchovným nárazom, práve vtedy - keď okolo mňa prechádzala a išla si sadnúť. Ignoroval som to, no keď som odchádzal z čakárne znovu som počul: „Choď za ňou.“

 

„Naozaj ste ma dostali.“

 

Starší pán prišiel za nami, že sa proste cíti sám. Je sám, bez rodiny, ktorá je geograficky ďaleko od neho, a veľmi ho trápi samota. Odchádzal s vďačnosťou a so slzami v očiach. Veľmi sympaticky povedal "naozaj ste ma dostali." Boh sa ho naozaj dotkol.

Tím ulice

 

Modlitba ako „niečo mystické“

 

Keď sme sa išli modliť na ulicu prvú októbrovú sobotu ešte sme cca o desiatej ani nestihli rozložiť stoličky, keď k nám prišli dvaja chlapci, ktorí si všimli nápis MODLITBY.

 

Spýtali sa, či by sme sa mohli za nich modliť - rodičia jedného sa rozvádzajú a je mu z toho ťažko. Druhého chlapca spolužiaci šikanujú a posmievajú sa mu.

 

Veľmi radi sme sa za nich modlili a boli sme radi, že odchádzali povzbudení. Keď sme sa pýtali, či si niečo uvedomili, alebo cítili, povedali vlastnými slovami že cítili "niečo mystické" a že si prídu aj nabudúce po modlitby.

Tím ulice

 

Plynová pec

 

Moja rodina bola vo veľkej kríze, odišla nám plynová pec. Doma sme mali zimu a nemali sme ani teplú vodu. Mladší syn sa ešte priotrávil plynom, lebo sme prikurovali rúrou. Boli sme vo veľmi zlej situácii. Ja som bola momentálne nezamestnaná, manžel bol na dôchodku. Bolo to dosť zlé. Ale naša viera v Božiu moc bola silnejšia.

 

 

Modlitba prijatia Ježiša za Pána

 

Na modlitby v meste prišiel mladý chlapec – bezdomovec a chcel modlitbu kvôli ubytovaniu a niekoľkokrát po sebe požiadal o ďalšiu modlitbu za ďalšie svoje potreby. Dlho stál na mieste a bol veľmi zasiahnutý Pánom. Triasol sa a tiekli mu slzy.